Agenda de conciertos de las Fiestas de la Mercè y BAM 2016 de Barcelona
Del 22 al 25 de Septiembre de 2016
Jueves 22 de Septiembre de 2016
Concert 'La Ser':
Dj Adrià Ortega
+
Masterclass Plàstic
+
Jordi Ninus
(Barcelona)
(pop-rock)
+
Álvaro Soler
(Barcelona)
(pop)
+
Morat
(Madrid)
(folk-pop)
+
David Otero
(Madrid)
(pop-rock)
+
Juan Magan
(Badalona)
en
Avinguda de la Reina Maria Cristina
-
Barcelona
19:00h.
ENTRADA
LIBRE
Isaac Ulam
(Catalunya)
(folk-rock)
+
Niño de Elche
(Andalusia)
(flamenc /rock / experimental)
en
Plaça dels Àngels
-
Barcelona
21:15h.
ENTRADA
LIBRE
Alfonso de Vilallonga
(Catalunya)
(Cançó)
en
Avinguda de la Catedral
-
Barcelona
22:30h.
ENTRADA
LIBRE
Viernes 23 de Septiembre de 2016
Taller de Músics:
Antonio Navarro
i
Joan Palà
&
9Son
en
Fabra i Coats
-
Barcelona
19:00h.
ENTRADA
LIBRE
Bad Gyal
(Vilassar de Mar)
(dancehall, hip-hop)
+
Outer Space
(Barcelona)
(afrobeat / ethiojazz)
+
Cabaret Contemporain
(França)
(techno acústic)
+
Vikings de la Guadeloupe
(Guadalupe)
(jazz crioll)
+
Maurice Louca
(Egipte)
(electro chaabi)
+
Eek & Islam Chipsy
(Egipte)
(electro chaabi)
en
Moll de la Fusta
-
Barcelona
21:00h.
ENTRADA
LIBRE
Inxa Impro Quartet
(Catalunya)
(Folk)
+
Jordi Molina
(Catalunya)
(Folk)
en
Plaça de la Mercé
-
Barcelona
21:00h.
ENTRADA
LIBRE
Acid Mess
(Astúries)
(Rock progressiu)
+
Juventud Juché
(Madrid)
(Postpunk)
+
Sassy Black
(EUA)
(R&B experimental)
en
Plaça Joan Coromines
-
Barcelona
21:00h.
ENTRADA
LIBRE
Mediterràniament: Festa a la Platja:
Ramón Mirabet
(Catalunya)
(Folk)
+
Love Of Lesbian
(Catalunya)
(Indie pop-rock)
+
Animal
(Catalunya)
(Pop, reggae, soul)
en
Platja del Bogatell
-
Barcelona
21:30h.
ENTRADA
LIBRE
Concert 'Cadena 100':
Pep Sala
"Tornem a Sau" (Catalunya)
(rock)
+
Bebe
(Extremadura)
(pop llatí)
+
Blaumut
(Catalunya)
(folk-pop)
en
Avinguda de la Reina Maria Cristina
-
Barcelona
21:35h.
ENTRADA
LIBRE
Jeanne Added
(França)
(pop-rock)
+
Ephemerals
(Regne Unit)
(soul)
+
MHD
(França)
(afrotrap)
en
Plaça dels Àngels
-
Barcelona
21:45h.
ENTRADA
LIBRE
Oques Grasses
(Catalunya)
(Pop)
+
La Gran Pegatina
(Catalunya)
(Pop)
+
La Raíz
(Gandia)
(Ska-Rock)
en
Parc del Fòrum
-
Barcelona
22:00h.
ENTRADA
LIBRE
Maria Arnal
i
Marcel Bagés
(Catalunya)
(Folk experimental)
+
Bachar Mar - Khalifé
(París)
(Folk-pop-rock)
en
Avinguda de la Catedral
-
Barcelona
22:30h.
ENTRADA
LIBRE
Nakany Kante
(Guinea Conakry-Catalunya)
(Afrofusió)
+
Baaba Maal
(Senegal)
(Afrofusió)
en
Fabra i Coats
-
Barcelona
22:30h.
ENTRADA
LIBRE
Sábado 24 de Septiembre de 2016
Da Souza
(Mallorca)
(pop)
+
Emilio José e Os Indígenas
(Galícia)
(pop / hip-hop)
en
Antiga Fàbrica Estrella Damm
-
Barcelona
12:30h.
ENTRADA
LIBRE
The Goon Sax
(Austràlia)
(pop)
+
Sr. Chinarro
(Sevilla)
(pop)
+
Lloyd Cole
(Regne Unit)
(pop)
+
C. Tangana
(Madrid)
(hip-hop)
+
Triángulo de Amor Bizarro
(Galícia)
(noise rock)
en
Antiga Fàbrica Estrella Damm
-
Barcelona
17:15h.
ENTRADA
LIBRE
Conservatori del Liceu:
Ariadne Martin Quartet
i
Jesús Fayos Group
en
Fabra i Coats
-
Barcelona
19:00h.
ENTRADA
LIBRE
Monique Makon & the Titoo's
(Cabal Musical)
+
Big Funk Theory
(Cabal Musical)
+
Lafawndah
(França/EUA)
(R&B)
+
Aquagascallo
(França)
(rock psicodèlic)
+
Nothing Places
(Madrid / Barcelona)
(pop atmosfèric)
en
Plaça Joan Coromines
-
Barcelona
19:30h.
ENTRADA
LIBRE
Banda Municipal de Barcelona
en
L'Auditori
-
Barcelona
20:00h.
Les places són limitades. Les invitacions es podran recollir, mitjançant el web de l’Auditori.
Ice Crime
(Brot)
+
Moya Kalongo
(Barcelona)
(afrofunk)
+
Metá Metá
(Brasil)
(música afrobrasilera)
+
Dakhabrakha
(Ucraïna)
(músiques del món / experimental)
+
Baloji
&
L'Orchestre de la Katuba
(Bèlgica/Congo)
(hip-hop congolès)
+
Flamingods
(Bahrain / Regne Unit)
(psicodèlia global)
+
Imarhan
(Algèria)
(blues del desert)
en
Moll de la Fusta
-
Barcelona
20:30h.
ENTRADA
LIBRE
Europa FM:
Terapia de Shock
(Catalunya)
(pop-rock)
+
Brian Cross
(Catalunya)
+
Fangoria
(Madrid)
(electropop)
+
Buhos
(Catalunya)
(rock)
+
Doctor Prats
(Catalunya)
(fusió)
en
Avinguda de la Reina Maria Cristina
-
Barcelona
21:00h.
ENTRADA
LIBRE
La Sra. Tomasa
(Barcelona)
(World music)
+
Dani Lança
(Portugal – Barcelona)
(World music)
+
Manu Chao
(França – Catalunya)
(World music)
+
Dubioza Kolektiv
(Bòsnia)
(Fusió)
en
Parc del Fòrum
-
Barcelona
21:30h.
ENTRADA
LIBRE
Chris Cohen
(EUA)
(pop psicodèlic)
+
Eska
(Zimbàbue / Regne Unit)
(folk contemporani)
+
Zombie Zombie
(França)
(electrònica)
en
Plaça dels Àngels
-
Barcelona
21:45h.
ENTRADA
LIBRE
Cathy Claret
(Catalunya)
(Indie pop-fusió)
+
Kiko Veneno
con
La Banda de Retumbe
y
El Cuarteto Bético de Cuerdas
(Andalusia)
(Fusió flamenca)
en
Avinguda de la Catedral
-
Barcelona
22:30h.
ENTRADA
LIBRE
Big Mama Montse
&
Original Jazz Orquestra Taller de Músics
(Catalunya)
(Jazz)
+
Dani Nel·lo
(Catalunya) Sax-O-Rama
(Jazz)
en
Fabra i Coats
-
Barcelona
22:30h.
ENTRADA
LIBRE
Domingo 25 de Septiembre de 2016
Escola Superior de Música Jam Session
(Catalunya)
(Big Band-rock)
en
Fabra i Coats
-
Barcelona
13:00h.
ENTRADA
LIBRE
El Petit de Cal Eril
(Guissona)
(pop)
+
B-Fachada
(Portugal)
(pop)
en
Antiga Fàbrica Estrella Damm
-
Barcelona
13:30h.
ENTRADA
LIBRE
Ìfé
(Puerto Rico)
(electrònica afrocaribenya)
+
Saul Williams
(EUA)
(hip-hop)
+
Konono nº 1
meets
Batida
(Congo / Portugal)
(afrotrònica)
en
Antiga Fàbrica Estrella Damm
-
Barcelona
17:15h.
ENTRADA
LIBRE
Mostra de cançons de taverna i havaneres:
Port Bo
+
Peix Fregit
+
Grup Bergantí
en
Plaça de la Mercé
-
Barcelona
18:00h.
ENTRADA
LIBRE
Festa llatina
(Ritmes llatins)
en
Fabra i Coats
-
Barcelona
19:00h.
ENTRADA
LIBRE
Orquestra i Cor del Gran Teatre del Liceu
(Barcelona)
en
Moll de la Fusta
-
Barcelona
20:00h.
ENTRADA
LIBRE
web oficial:
lameva.barcelona.cat/merce
Atiza 1999-2024 ·
Aviso Legal
·
Política de Privacidad
·
Condiciones de Uso